3.8

Muallim izle

Muallim

2081 kez izlendi

3.8

Muallim izle

Muallim

 • Yapım Yılı 2021
 • Film Süresi 94 dakika
 • Ülke Türkiye
 • Yönetmen Muslim Sahin


 • Oyuncular Halit Karaata, Ruhi Sari, Melih Selcuk
Muallim, sürgüne gönderildiği kasabada öğretmenlik yapan bir adamın hayatına odaklanıyor. 20. yy başlarında geçen filmde, genç bir adam olan Ali, devlet tarafından mühendislik eğitimi alması için Fransa’ya gönderilir. Eğitimini almasının ardından kimliğine yabancılaşarak ülkesine dönen Ali, katıldığı bir Jön Türk toplantısında tutuklanır. Bir kasabaya sürgün edilen Ali, burada öğretmenlik yapmakla görevlendirilir. Kasabada cahil olarak gördüğü insanlarla yaşamak zorunda kalan Ali, bu süreçte küçümsediği değerlerle yüzleşir. FullHDFilmizleseneBOX keyifli seyirler diler.

Film Hakkındaki Düşüncelerinizi Paylaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. zort dedi ki:

  Bakanlık desteklemiş filmi falan tabi haliyle imamlar aydın insanlar yerine konulmuş. Bu tarihe küfürdür. Biraz dürüst olun. O dönemler Anadolu’da bu filmde resmedildiği gibi Fransa’da mühendislik okumuş, yabancı dili olan, Jöntürkün bile daha önünde aydın bir imam tiplemesi ayıptır günahtır ya. O dönemler ve hala bile öyledir şu an ki imamlar her zaman yobaz takımından olmuştur ekseriyetle. Yabancı dilleri yoktur. Fikri terbiyeleri yoktur. Genel kültürleri yoktur. Dünya tarihi, siyaset, ideoloji, Avrupa-dünya hemen hiç bir şeyden haberleri yoktur, ilgileri de bilgileri de yoktur. Bildiğin düz cahil insanlardır. Yani nerede yetişmiş bu filmdeki imam da bir jöntürke bile akıl verecek, saygısını kazanacak aydınlanmayı edinmiş. Ne aşağılık insanlarsınız sizler böyle ya. Her şeyi .öt korkusuna ya da yarım alacağız diye (bunlar da gerçekten kendilerinden olmayana ya da kendi yalanlarına ortak olmayana yardım falan etmezler, sanki o paralar babalarının parası. Kendi paraları gibi kullanıyor üzerinde tasarrufta bulunuyorlar) böyle yalan söyle, yanlış resmet, yanlış bilgi ver. Kim nerde görmüş böyle aydın, aklı başında, entellektüel bir imam. Hele ki o zamanlar Anadolu’da. Filmde imam karakalem bir resim röprüdüksiyonu bile yapmış. Yuh artık diyorum ya. ne adisiniz ya. Hayatınız yalan olmuş şeytan yavruları sizi. Anadolu toprakları tarihinde acaba öyle bir tek numune olsun imam görmüş mü? Yazıklar olsun ya.
  Yani filmi yapanlar ahlak mahlak bilmiyorlar. Bir dertleri yok, samimiyetleri yok. Ahlakları yok. Her şeyi kolayca ve bile bile yüzseksen derece tersine çarpıtıyorlar-öyle böyle değil yani.
  Bu rezaletin dışında da film daha yeni başlıyor gibiyken bitiveriyor. Öyle kolay son mu olur ya. Tam filmin film olacağı yere getirmiş ve taaak bitiyor. Sanki bir dizinin birinci bölümü. Nasıl saçmalamışsınız arkadaş böyle. Mevzunun başlangıcına kadar geliyor ve orada film bitiyor. Sinir olursunuz yani. Olacak şey değil.
  Yahu heyhaaat bu kadar beceriksiz beyinsiz, ahlaksız, hesapsız, kitapsız, izansız insanlar nerede yetişiyorlar gerçekten. Kepaze insanlarsınız hem de beyinsizsiniz. Film konuya ön hazırlıkla geçiyor baştan sona ve tam başlayacak yerine geldiğinde bitiyor. Vay arkadaş ya, kafaya bak. Beyinsiz mahlukatlar. Siz gidin başka işlerle uğraşın yahu. Belli ki sizin gibi denyoların işi değil bunlar.
  Aslında çok zevkli bir konu ve akıl almaz şeyler çıkabilir. Ama her şey yalan dolan, iktidara yalakalık ve şirin görünüp para koparmak için falan artık her ne .oksa işte ahlakı baypas edip yalanlara sarılmış ki ne yalan hem de öyle böyle değil, hiç olmayacak bir yalan söylüyorlar. Konunun ön hazırlığı filmin kendisine dönüşmüş. Film tam başlayacağı yerde bitiyor falan. Kusacağım artık bu soysuz rezil insanlardan. Siz ne zaman adam olursunuz ya bi bitmeyeceksiniz bu topraklarda. Utanır insan şu yalanı söylerken ya utanır. Biraz olsun insanın yüzü kızarır.